Co mówi o Tobie wnętrze, w którym żyjesz?

Mieszkanie czy dom to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Otaczamy się więc przedmiotami, które nam się podobają i sprawiają, że czujemy się dobrze. Projektantka mody, Coco Chanel, mawiała, że wnętrze domu to odbicie naszej duszy. Czy rzeczywiście jest tak, że nasze lokum to świadectwo nas samych? Co mówi o nas nasz dom?

Dlaczego to dom wskazuje na to, jacy jesteśmy?

We własnym domu jesteśmy sobą. Niczego nie musimy udawać i możemy się po prostu rozluźnić.

Wybieramy to, co nam się podoba, nie kierujemy się modą. Do naszego lokum zapraszamy ludzi, których lubimy i którym ufamy. Nie boimy się ich osądu, więc domu nie przebieramy. Jest taki, jaki chcemy, by był.

Czy wygląda domu wskazuje wiek mieszkańca?

Przekroczenie drzwi mieszkania wystarcza, by określić, czy należy ono do osoby młodej czy starszej. Ludzie starsi urządzają dom w tradycyjny sposób, a większość nie lubi zmian. Osoby starsze mają mnóstwo pamiątek i lubią się nimi otaczać. Prawdopodobnie chcą zatrzymać czas, cofnąć się do okresu młodości. W takich mieszkaniach są kuchnie z prawdziwego zdarzenia, gdzie garnki stoją na kuchence i unoszą się smakowite zapachy. Domy ludzi młodych wyglądają nieco inaczej. Często są one nieco tymczasowe, przygotowane na częste wprowadzenie zmian. Podążanie za trendami i nieustanne poszukiwanie swojego stylu, także we wnętrzach, również przypisuje się młodym.

Inne publikacje  Meble tapicerowane – czym kierować się przy wyborze?

Czy tu mieszka pan, czy pani?

Większość kobiet przypisuje dużą wagę do wystroju wnętrz, a wyrozumiali mężczyźni pozwalają im na urządzania domu. W mieszkaniach osób mieszkających samotnie, szybko można rozpoznać, kto rezyduje w tym lokum. W pokoju kobiety zazwyczaj dominuje piękno, a mężczyźni stawiają na praktyczność. Dla kobiet liczy się zwykle dopasowanie fasonu i koloru kanapy do ogólnego wystroju, mężczyźni stawiają na wygodę. Panie gromadzą pamiątki i zdjęcia, a panowie chowają je, by łatwiej było sprzątać. W domach par mężczyźni meblują barek czy pokój bilardowy, a panie decydują o wystroju kuchni czy salonu. Oczywiście, zdarzają się też kobiety, które lubią minimalizm i mężczyźni, którzy uwielbiają urządzać przytulne wnętrza.

Co o nas mówią meble i dodatki?

Wielbiciele tak zwanych otwartych przestrzeni to zazwyczaj ciekawi świata minimaliści, którzy nie lubią być ograniczani zbyt dużą ilością przedmiotów. Osoby gościnne meblowanie domu rozpoczynają od wyboru kanapy. Dodatki zaś mówią sporo o tym, jacy jesteśmy i co jest dla nas ważne (te najlepsze znajdziecie tutaj – http://www.twojemeble.pl/). Indywidualiści poszukują zaskakujących obrazów czy rzeźb, a wrażliwcy lubią otaczać się zdjęciami bliskich. Osoby skryte dbają o to, by w oknach wisiały firanki czy zasłonki. Pewni siebie i przebojowi mieszkańcy chcą dobrze widzieć świat i nie przeszkadza im, że ktoś może ich obserwować.

Inne publikacje  Łóżko kontynentalne - jakie wybrać?

Nasz dom to wizytówka i jeśli urządzaliśmy go specjalnie dla siebie, na pewno dużo o nas mówi. Nie przejmujmy się tym, co o nas pomyślą inni. W naszym lokum to mamy czuć się dobrze.


Dodaj komentarz