Jak znaleźć dobrego malarza?

Planując remont mieszkania czy domu, wszyscy chcielibyśmy, aby efekty przeprowadzonych prac zaspokoiły nasze oczekiwania. Proces malowania można w wielu wypadkach przeprowadzić samodzielnie, jeśli jednak brakuje Ci czasu bądź umiejętności – znajdź malarza. Najlepiej oczywiście najlepszego na lokalnym rynku.

 

Łatwo powiedzieć: „znajdź malarza”…

 

W jaki sposób przekonać się, czy fachowiec, którego chcemy zatrudnić, rzeczywiście zasługuje na takie miano? Cóż, pewna doza ryzyka istnieje zawsze, ponieważ w tej branży, podobnie jak w każdej innej, nie brakuje amatorów i naciągaczy, a z drugiej strony nawet dobremu specjaliście może się przytrafić tak zwany gorszy dzień. To już jednak sytuacje skrajne. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje kilka metod, aby znacząco zminimalizować możliwość pomyłki.

Pierwszym, w dzisiejszych czasach najbardziej naturalnym odruchem wydaje się chęć znalezienia specjalisty w Internecie. To dziecinnie proste, bowiem wystarczy wystukać w wyszukiwarce hasło: „znajdź malarza” i natychmiast zostaniemy zasypani dziesiątkami wyników, jednak od razu nasuwa się bardzo ważne pytanie – jak zweryfikować kompetencje potencjalnego pracownika? W tym momencie wielu z nas wstaje na chwilę od komputera i decyduje się obrać inną strategię: zasięgnąć opinii znajomych.

Właśnie ta metoda wydaje się najskuteczniejsza. Znajdź malarza za pośrednictwem osób, które już korzystały z usług danego fachowca, bądź ekipy i wyrażają z tego powodu zadowolenie. Jeśli masz okazję, obejrzyj na własne oczy lokum pomalowane przez polecanego Ci specjalistę – dzięki temu bez trudu ocenisz, czy zaprezentowany sposób pracy Cię satysfakcjonuje.

Inne publikacje  Emalia do wielu rzeczy

Rekomendacje przyjaciół czy krewnych to cenna wskazówka, nie należy jednak przy tym zapominać, że osoba, która świetnie spisała się przy danym lzeceniu, niekoniecznie sprawdzi się i u nas. Specjalista od malowania elewacji nie zawsze bowiem zna się na ścianach dekoracyjnych, a oczekiwania klienta względem wyglądu łazienki różnią się przecież od tych stawianych sypialni. Mimo tych drobnych zastrzeżeń, spokojnie możemy przyjąć, że hasło: Znajdź malarza z poleceniageneralnie się sprawdza.

Dobry, czyli jaki?

 

Jeżeli nawet nie możemy liczyć na pomoc znajomych, istnieją pewne ogólne kryteria, dzięki którym już po pierwszym dniu pracy malarza będziemy w stanie ocenić jego kompetencje. Pamiętajmy, że dobry specjalista sam przygotowuje swoje stanowisko pracy, posiada też własną drabinę i potrzebne narzędzia. Przed przystąpieniem do właściwego procesu malowania starannie przygotowuje ściany, czyści je i wyrównuje powierzchnie, usuwa ewentualny grzyb, a następnie gruntuje ścianę przed pomalowaniem. I wreszcie – rzecz nie bez znaczenia – po zakończeniu robót sam po sobie sprząta.

Najlepsi fachowcy z branży malarskiej mogą pochwalić się nie tylko efektami swojej pracy (choć te są zdecydowanie najważniejsze), ale także dyplomem czeladnika, bądź mistrza oraz certyfikatami potwierdzającymi kwalifikacje. Jeśli więc zależy Ci na rzetelnej i sprawnie wykonanej pracy, znajdź malarza, który jak najmocniej dba o swój zawodowy wizerunek.

Inne publikacje  Na co zwrócić uwagę kupując meble do pokoju dziecka?

Dodaj komentarz