lampy led

Jakie lampy akumulatorowe wybrać?

Są miejsca, w których trudno o dostęp do prądu, a źródło światła jest nam bardzo potrzebne. W takich sytuacjach idealnie sprawdzą się lampy akumulatorowe. Najczęściej są to energooszczędne lampy LED, które dają mocny strumień jasnego światła i pozwalają uzyskać dużą widoczność. Jaką lampę kupić?

Lampy akumulatorowe przydatne w garażu i w warsztacie

Popularni producenci lamp mają w swojej ofercie produkty, które są polecane do obsługi warsztatów. Są one doskonałym wyborem, gdy w różnych miejscach w warsztacie nie mamy dostępu do gniazdka sieciowego. Dzięki swojej mobilności tego typu lampy akumulatorowe sprawdzą się również poza warsztatem, na zewnątrz i w trudno dostępnych miejscach. Lampy o dużej pojemności i czasie pracy mogą z powodzeniem być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie stosujemy lampy przewodowe. Wiele lamp tego typu posiada diody LED, które są trwałe, mocne i energooszczędne. Technologia LED prawie całkowicie wyparła żarówki, halogeny, czy świetlówki, a im więcej lumenów ma lampa, tym mocniej będzie świecić. Wybierając lampę do warsztatu, zdecydujmy się na taką, która ma bardzo pojemny akumulator. W przypadku lamp LED 3600 mAh akumulator powinien wytrzymać cały dzień pracy w warsztacie. Zwróćmy także uwagę na to, by lampa miała mocną, wytrzymałą konstrukcję oraz możliwości zamocowania zapewniające stabilizację.

Inne publikacje  Najpopularniejsze kolory farb

Czy lampy akumulatorowe sprawdzą się na kempingu?

Jeżeli często jeździmy na kempingi, a zależy nam na mocnym oświetleniu terenu, wybierzmy lampy akumulatorowe – https://praxer.pl/pl-PL/oswietlenie-budowlane,c5535.html, które są niezastąpione, gdy nie mamy stałego dostępu do źródła prądu. Do tego typu źródeł światła należą również latarki, w których rolę akumulatora najczęściej spełniają baterie. Dobrej jakości latarka powinna być odporna na wstrząsy i wilgoć. Kupmy też taką, która ma duże lumenów. Z pewnością potrzebne będą także lampy turystyczne, które rozjaśnią obozowisko w leśnej głuszy. Lampa na baterie jest dobrym rozwiązaniem, ale trzeba pamiętać o zapasowych bateriach, które również mogą się rozładować. Lampy akumulatorowe mają wewnętrzny akumulator, który można naładować po podłączeniu do gniazdka elektrycznego lub do ładowarki samochodowej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli jedziemy samochodem. Ponadto, na kempingach można skorzystać z prądu. Taka lampa to także bardzo ekologiczne rozwiązanie, gdyż możemy ją naładować wiele razy podczas wyjazdu. Wiele lamp tego typu posiada wskaźnik zużycia akumulatora, więc nie zaskoczy nas nagle rozładowane zasilanie. Dobrej jakości lampy są wodoszczelne, więc będą działały także podczas opadów deszczu.
Wybór lamp akumulatorowych jest coraz większy, więc bez problemu znajdziemy źródło światła, z którego będziemy mogli korzystać w miejscach, w których nie ma dostępu do energii elektrycznej.

Inne publikacje  Jak urządzić sypialnię

Dodaj komentarz