Kim jest malarz certyfikowany?

 

Na tle tysięcy takich samych ogłoszeń, które promują usługi malarzy pokojowych, wyróżniają się oferty z informacją o uzyskanym przez fachowca certyfikacie. Malarz certyfikowany zyskuje na rynku coraz większą przewagę nad fachowcem bez dyplomu. Czy wiesz dlaczego warto powierzyć mu remont swojego mieszkania?

Malarz na medal

Korzystając z usług certyfikowanego malarza zyskujesz pewność, iż nie jest to przypadkowa osoba, która maluje domy od niedawna i nie zdążyła jeszcze nabyć wprawy, lecz ambitny fachowiec dbający o ciągłe zwiększanie swoich kwalifikacji. W trakcie wieloletniej kariery zawodowej malarz może zdobyć kilka lub nawet kilkanaście certyfikatów, z których każdy będzie poświadczał nabycie innego rodzaju umiejętności. Jeżeli więc zależy Ci na tym, by malarz potrafił w dekoracyjny sposób nałożyć farby na ściany Twojego pokoju, koniecznie sprawdź, czy odbył on szkolenie z technik zdobienia. Osoby, które ukończyły zakończony egzaminem kurs mają dodatkową przewagę nad pozostałymi przedstawicielami zawodu – potrafią uzyskać efektowny efekt przy wykorzystaniu podstawowych narzędzi, tj. wałek lub pędzel. Dzięki temu nie będziesz musiał ponosić dodatkowych kosztów, kupując specjalistyczne narzędzia, które przydadzą się tylko raz na kilka lat.

Nie tylko papierek

Samo ukończenie kursu nie gwarantuje jeszcze otrzymania przez malarza certyfikatu – aby go uzyskać, należy zdać egzamin, który najczęściej dotyczy wiedzy teoretycznej z zakresu stosowania danej technologii oraz umiejętności praktycznych. To oznacza, że malarz certyfikowany nie tylko uczestniczył w szkoleniu, lecz przede wszystkim faktycznie przyswoił sobie wiedzę prezentowaną przez wykładowców. Nic więc dziwnego, że wielu klientów ceni certyfikat na równi z rekomendacjami od znajomych.
Malarz certyfikowany zwykle dba o swoją opinię i podchodzi ze starannością do zlecanych mu zadań. Zdobyte uprawnienia pokazują, że poważnie traktuje swój zawód i zamierza go wykonywać jak najlepiej, o czym świadczy inwestycja w szkolenia. Ułatwia mu to bieżący dostęp do nowości na rynku oraz wiedza o aktualnych trendach w doborze kolorów i optymalnym wykorzystaniu wszystkich dostępnych na rynku produktów. Wielu malarzy mogących poszczycić się certyfikatem ma także zapewnione wsparcie ze strony swoich nauczycieli, którzy służą pomocą w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w trakcie remontu.

Inne publikacje  Jaką farbą malować ściany

Czy warto powierzyć remont malarzowi z certyfikatem? Z pewnością tak, nawet jeśli cena jego usług nie będzie należała do najniższych. Zlecając malowanie wykwalifikowanemu fachowcowi, zyskujesz bowiem pewność, że nie będziesz musiał niebawem szukać drugiego malarza, który poprawi błędy swojego poprzednika.


Dodaj komentarz