Łóżko kontynentalne

Łóżko kontynentalne – jakie wybrać?

Łóżko kontynentalne cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ gwarantuje komfortowy sen, a dodatkowo atrakcyjnie wygląda. Aby jednak produkt spełniał nasze oczekiwania, konieczny jest zakup sprawdzonego modelu. Jak zatem wybrać dobrej jakości produkt, który posłuży przez wiele lat?

Łóżko kontynentalne – konstrukcja

Na początku warto przyjrzeć się konstrukcji łóżka kontynentalnego, ponieważ różni się ona od standardowych modeli. Najważniejszym elementem budowy jest drewniana skrzynia i to w niej umieszcza się dolny materac. Jej głównym zadaniem jest utrzymanie całej konstrukcji. Na drewnianej skrzyni umieszcza się materac właściwy, a na nim samym topper, czyli cienki materac mający zabezpieczyć znajdujące się pod nim elementy przed uszkodzeniem. Jak widać, łóżko kontynentalne składa się z kilku warstw, co oznacza, że jest wytrzymałe.

Jak dobrać materac?

Dobór odpowiedniego materaca jest konieczny, bez względu na rodzaj zakupionego łóżka. To właśnie ten element wpływa znacząco na komfort snu, a także zapewnia ciału odpowiednie podparcie. Jeśli chodzi o łóżka kontynentalne, występują one w wersji z materacem kieszeniowym lub bonellowym. Pierwszy z nich będzie odpowiedni właściwe dla każdego – bez względu na wagę. Materac kieszeniowy gwarantuje dobre podparcie ciału, co przekłada się na wygodę użytkowania. Wśród tego rodzaju produktów wyróżnia się materace beczułkowe, które idealnie dopasowują się do kształtu ciała, jak również materace z zimnej pianki świetnie izolujące ciepło. Łóżko kontynentalne wyposażone w materac bonellowy jest wyjątkowo miękkie, jednak nie sprawdzi się u każdego. Tego rodzaju model polecany jest szczególnie osobom szczupłym. Sprężyny są bardzo elastyczne, dlatego mogą nie gwarantować odpowiedniego podparcia tym, którzy są postawni i silnie zbudowani.

Inne publikacje  Meble tapicerowane – czym kierować się przy wyborze?

Równie istotny co rodzaj materaca, jest także poziom jego twardości. Jeśli nie będzie on odpowiednio dobrany, łóżko kontynentalne może okazać się mało wygodne. Wyróżnia się 4 poziomy twardości materaca, a mianowicie:

  • H1 – bardzo miękki, przeznaczony dla osób ważących do 60 kg,
  • H2 – odpowiedni do wagi nieprzekraczającej 80 kg,
  • H3 – dla osób ważących do 110 kg,
  • H4 – wyjątkowo twardy, do wagi przekraczającej 110 kg.

Przy doborze odpowiedniej twardości produktu trzeba także pamiętać o indywidualnych preferencjach użytkownika. Istotne jest również to, aby brać pod uwagę swój stan zdrowia i wiek. Seniorzy powinny wybierać miękkie materace, nawet jeśli ich waga wskazuje na to, że lepszym wyborem okazałby się twardszy model.

Warto pamiętać o tym, że decydując się na materac do łóżka dla dwóch osób, można zakupić produkt oferujący dwa rodzaje twardości. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie wysokiego komfortu obydwu osobom, które wybrały łóżko kontynentalne do swojej sypialni.


Dodaj komentarz