Aranżacja pokoju meble tapicerowane

Meble tapicerowane – czym kierować się przy wyborze?

Obecnie producenci oferują szeroki wachlarz mebli, które pozwalają nam na komfortowe i estetyczne urządzenie domu, bądź mieszkania. Dobierając umeblowanie warto zastanowić się, które modele zadowolą nie tylko nasz gust, ale również będą nam służyły przez długie lata. Szczególną uwagę należy zwrócić na meble tapicerowane, takie jak: kanapy, fotele, sofy, krzesła, które nie tylko powinny cieszyć oko ciekawą kolorystyką, bądź designem. Zwykle tego typu umeblowanie jest dość intensywnie eksploatowane, dlatego należy, aby jego jakość była na najwyższym poziomie.

Od czego zacząć poszukiwanie wymarzonych mebli?

Kwestią priorytetową, której w żaden sposób nie możemy pominąć – jest przestrzeń, jaką posiadamy do zagospodarowania. Niezależnie od tego, jakiego typu mebli poszukujemy, musimy ocenić czy „nie zagracą” całej wolnej powierzchni, jaką mamy. Oczywiście czynnikami, jakie z pewnością będą wpływać na naszą decyzję, jest cena sprzętu, a jeżeli chodzi stricte o meble wypoczynkowe – to wygoda. Jeżeli już znajdziemy dla nas odpowiedni styl, gabaryt i kształt mebli, a przy tym zdecydujemy się na meble tapicerowane, koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę kilka dodatkowych aspektów, które z pewnością sprawią, że nasz wybór będzie jak najbardziej trafiony.

Inne publikacje  Co mówi o Tobie wnętrze, w którym żyjesz?

Jakie jest najlepsze wypełnienie mebli tapicerowanych?

Decydując się na zakup mebli wypoczynkowych, najważniejsze jest, aby były komfortowe. Dlatego przed zakupem zainteresujmy się tym, co znajduję się pod pięknym, wybranym przez nas obiciem.

W przypadku doboru krzeseł, taboretów, foteli i kanap najważniejsze elementy to: szerokość, wysokość i głębokość siedziska, a także twardość części tapicerowanej. Jeżeli preferujemy miękkie siedzisko, najlepszym rozwiązaniem będzie podłoże ze sprężyn falistych i pianki poliuretanowej, zaś, jeżeli zależy nam na twardszym siedzisku, idealne będzie wypełnienie twardego podłoża samą pianką poliuretanową. Poszukujmy mebli, w których producenci korzystają z pianki wysokoplastycznej, która nadaje meblom jeszcze lepszą sprężystość (łatwiej wraca do pierwotnego kształtu), a tym samym, w znacznym stopniu podnosi wygodę użytkowania.

Szczególną uwagę musimy kierować na dobór mebli służących do leżenia. Sen zajmuję dużą część naszej doby, dlatego, aby uniknąć problemów ze zdrowiem (zmęczenia, niewyspania, bolącego kręgosłupa), powinniśmy dopierać odpowiednio twarde i wyprofilowane łóżka lub wersalki. Nie bez znaczenia jest warstwa wyścielająca, należy zasięgnąć informacji od sprzedawcy, bądź producenta na temat kompozytu tej tkaniny, a dokładniej jej właściwości zdrowotnych.

Meble tapicerowane nowoczesne

Jakie powinno być obicie?

Duże znaczenie ma również obicie mebla. Najdroższym wariantem są meble tapicerowane ze skóry naturalnej, które nie tylko służą przez długie lata, ale są łatwe w czyszczeniu. Zamiennikiem tańszym i mniej trwałym jest skóra ekologiczna. Dostępny jest szeroki wachlarz rodzajów tkanin, ich kolorów i wzorów, należy jednak szczególnie skupiać się na dopasowaniu do wnętrza i odporności na zabrudzenia i uszkodzenia.

Inne publikacje  Nowoczesne sypialnie

Dokonując zakupu mebli tapicerowanych do swojego domu, pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest, aby były stabilne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, a przede wszystkim komfortowe. Najlepiej osobiście przetestować wygodę danego modelu, przed podjęciem ostatecznej decyzji.


Dodaj komentarz