Nowoczesne sypialnie

 

Trudno o większy komfort we własnym domu niż usytuowana od najcichszej strony domu przytulna sypialnia. W zabieganym życiu warto mieć taki swój kawałek podłogi, gdzie można spokojnie i wygodnie odpocząć. Zobacz, jak zaaranżować wnętrze, dobrać dodatki i meble do sypialni, by mogła ona nosić miano nowoczesnej.

Przepych czy minimalizm?

Dzisiejsze sypialnie wcale nie muszą być duże. Nie ma potrzeby zajmowania największego pomieszczenia w domu łóżkiem i fotelem, na którym i tak wkrótce wylądują ubrania. Współczesna sypialnia jest przytulna, raczej niewielka – ot tyle, by zmieniło się wielkie łózko i można było swobodnie dostać się do niego z obu stron.

Ważne jest też naturalne światło, w każdej chwili można zasłonić okno szczelnymi roletami, ale nie ma przecież nic przyjemniejszego niż śniadanie zjedzone w łóżku w słoneczny niedzielny poranek.

Dzisiejszy trend w wystroju wnętrz to nadal zdecydowanie minimalizm, nie inwestuj więc w łożka z baldachimem, rattanowy komplet stolików i foteli ani dębowe, rzeźbione szafy – choć zabudowana szafa z gładką, błyszczącą taflą drzwi przesuwanych będzie jak najbardziej na miejscu.

Meble do sypialni

Jak już zostało powiedziane, sypialnia ma być dzisiaj przytulnym, minimalistycznym, jasnym wnętrzem. Niemniej jednak muszą się w niej znaleźć niezbędne meble. Z pewnością warto zainwestować w duże, wygodne łóżko. Najlepsze są takie, które składają się z ramy, stelaża i wysokiego, kilkustrefowego materaca z najnowocześniejszymi sprężynami. Bardzo modne (i wygodne) są łóżka z wysokimi, najlepiej miękkimi wezgłowiami – dzięki nim można chociażby wygodnie poczytać przed zaśnięciem.

Inne publikacje  Łóżko kontynentalne - jakie wybrać?

Niezbędne są też szafki nocne – dopasuj je stylem do łóżka, ale niekoniecznie muszą być z tego samego materiału. Nie ma znaczenia czy szafki są duże, czy małe, z szufladami, czy bez. Dopasuj je do swojego stylu – lubisz mieć przy sobie, na wyciągnięcie ręki mnóstwo drobiazgów? Dopilnuj, żeby mieć kilka szuflad, żeby nie robić bałaganu na blacie. Wolisz pić poranną kawę w pościeli – wybierz taki, którego blat nasuniesz nad swoje kolana.

Must have nowoczesnej sypialni to zabudowana szafa, koniecznie z błyszczącą powierzchnią – tego typu szafy znaleźć można tutaj http://www.twojemeble.pl/pokoj/sypialnia-5. Może mieć jednolity, pastelowy kolor, albo duża grafikę, która robi fenomenalne wrażenie.

Dodatki

Sypialniane dodatki mają za zadanie dodać pomieszczeniu przytulności i charakteru. Klasycznie możesz więc zaopatrzyć się w cały stos poduszek. W zależności od charakteru całej sypialni, mogą być pastelowe i miękkie lub koronkowe czy w krzykliwych kolorach.

Do łask wrócił szyk lat 80., czyli fototapeta.  Może imitować widok za oknem z szeroką perspektywą, kawałek nieba z chmurami chowającymi się za horyzontem lub nocną panoramą miasta.

Praktycznym i pięknym dodatkiem są efektowne zasłony. Mogą mieć kilka warstw, gładki, pastelowy materiał lub przeciwnie – wzorzysty mix kolorów. Pamiętaj tylko, żeby nie przesadzić i żeby tkaniny korespondowały z wystrojem wnętrza.

Inne publikacje  Co mówi o Tobie wnętrze, w którym żyjesz?

Nie zapomnij też o szalenie dziś modnych designerskich dodatkach – ciekawy kształt lampy z ręcznie dzierganym kloszem, „niewidzialną” półkę na książki czy efektowną, niewielką rzeźbę.

Co prawda sypialnia to całkowicie prywatna strefa w Twoim domu, ale nie znaczy to, że nie możesz urządzić jej nowocześnie i ze smakiem. Dzięki temu lepiej i bardziej stylowo wypoczniesz.


Dodaj komentarz