Pomysły na podjazd do domu

 

 

Podjazd do domu to nie jest tylko uzupełniający element naszej posesji, który nadaje jej bardziej estetycznego wyglądu. To dzięki niemu znacznie wygodniej będzie nam się podjeżdżało pod dom i możemy uniknąć choćby przebicia opony auta czy roweru po wjechaniu na ostry kamień przed domem. Elegancko wyglądający podjazd wbrew pozorom nie musi być bardzo kosztowny, o czym świadczą prezentowane niżej propozycje.

Czy zwykły beton sprawdzi się jako podjazd?

Obecnie najczęściej stosowanym materiałem do stworzenia podjazdu, zwłaszcza pod dom jednorodzinny, jest betonowa kostka. Jest ona produkowana w wielu różnych kolorach, m.in. szarym, czarnym oraz czerwonym, dlatego dość łatwo można ją dopasować do elewacji budynku. Co więcej, do wyboru mamy kostki o różnych powierzchniach – gładkich lub nierównych, które przywodzą na myśl naturalny kamień. Ten materiał jest również dostępny w kilku kształtach i to głównie od naszej wyobraźni będzie zależało, który wybierzemy. Ze względu na tak dużą różnorodność tego typu produktów możemy z łatwością stworzyć podjazd w wybranym przez siebie stylu.

Jeśli jesteśmy zwolennikami betonu, podjazd możemy wybudować także z betonowych płyt. Mają takie same właściwości jak kostka, jednak są one nieco większe. Świetnie prezentują się zwłaszcza przy nowoczesnym domu o prostej bryle.

Inne publikacje  Jakie wybrać kolory do salonu?

Jak stworzyć oryginalny podjazd do domu?

Materiały, które dość rzadko stosuje się do budowy podjazdu do domu, to tworzywa sztuczne. Jeżeli marzy nam się niepowtarzalny podjazd, który będzie się wyróżniać, warto zwrócić na nie uwagę. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, są również bardzo miękkie, a więc łagodzą skutki ewentualnych upadków. Poza tym tworzywa sztuczne są antypoślizgowe i tłumią odgłosy kroków.

Chcąc stworzyć taki podjazd musimy podjąć decyzję, czy będzie on wykonany w 100% z tworzywa sztucznego czy może jednak będzie on składać się z kompozytów naturalnego kruszywa i epoksydowej żywicy. W przypadku wyboru pierwszej opcji kupimy gotowy materiał wyliczany na metry kwadratowe, z kolei kompozyty dostępne są w postaci masy, którą wylewa się na podjeździe i następnie czeka, aż wyschnie. Taki podjazd będzie pasował w szczególności do domu nowoczesnego.

Jaki kamień naturalny najlepiej nadaje się jako podjazd?

Zwolennicy kamieni naturalnych mogą z powodzeniem wybrać ten materiał jako podstawę do swojego podjazdu do domu. W tym celu najlepiej sprawdzi się m.in. granit. Jest nie tylko wytrzymały, ale też trwały i dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Równie popularny jest bazalt, znacznie rzadziej wykorzystuje się piaskowce.

Kamień naturalny występuje w trzech postaciach, a więc jako kostki, kamienie łupane warstwowo i kamienie łamane. Wszystkie trzy nadają się do stworzenia podjazdu, więc to do nas należeć będzie decyzja. Najbardziej uniwersalne będą jednak kostki, ponieważ jako uzupełniający naszą posesję podjazd będą dobrze wyglądać przy budynku w każdym stylu. Z kolei kamienie łupane warstwowo jak również te łupane najlepiej prezentują się na posesjach urządzonych w stylu rustykalnym.

Inne publikacje  Jakie lampy akumulatorowe wybrać?

 

 


Dodaj komentarz