Salon w domu – jak go urzadzić?

Salon to najważniejsze pomieszczenie każdego domu, gdzie spędzamy wspólnie chwile z rodziną, przyjmujemy gości, oraz czasami jemy spożywamy/ Dlatego powinien on być naszą wizytówką. Przed rozpoczęciem remontu salonu trzeba sporządzić sobie plan prac i wizję tego jak dane pomieszczenie ma wyglądać. 

Pomysł

Przed rozpoczęciem prac remontowych powinniśmy musimy mieć gotowy zarówno pomysł jak i plan wyglądu wnętrza, tak aby spełniał wyznaczone przez nas standardy, takie jak, ciepło, jasność pomieszczenia, objętość i wizualną estetykę. Wszystkie te czynniki zależą w dużej mierze od tego jakich rozmiarów jest pomieszczenie, jak dobrze jest nasłonecznione, oraz jaki klimat chcieli byśmy uzyskać poprzez zmianę jego wyglądu.

Małe pomieszczenia:

Do małych pomieszczeń dobrze jest dobierać jasną farbę, kolory mebli i podłogę co wizualnie zwiększy powierzchnię pomieszczenia i nada mu świeżości. Wadą stosowania jasnych kolorów jest możliwość ich żółknięcia w przypadku osób palących, co w dłużej perspektywie czasu może wymagać nanoszenia poprawek co kilka lat.

Większe pomieszczenia:

W większych pomieszczeniach możemy pokusić się o bardziej ciemne kolory, które sprawią że salon będzie wywoływał przyjemną spokojną atmosferę, oraz idealnie będzie się nawał do spędzania wspólnych wieczory.

Pokrycia ścian:

Dla pomieszczeń o długich pustych ścianach można zastosować cegłę klinkierową, która w bardzo elegancki sposób doda charakteru ścianom i pozwoli uczynić pomieszczenie bardziej foremnym. Dla mniejszych pokoi taka taktyka może się nie sprawdzić, chociaż wszystko zależy od ułożenia ich na ścianie i proporcji z nie pokrytą nimi ścianą.

Realizacja

Jest to jeden z prostszych etapów pod warunkiem że mamy już wykonany gotowy projekt jak ma wyglądać dane pomieszczenie, oraz niezbędne materiały. Zły dobór takich elementów jak cegła klinkierowa może zniszczyć cały efekt dlatego przed zakupem powinniśmy kilka razy przemyśleć nasz wybór.

Pomoc

Jeżeli nie mamy pewności czy sami dobierzemy odpowiednią aranżację do naszego salonu to możemy podczas wizyty w sklepie poprosić sprzedawcę o symulację na odpowiednim programie komputerowym. Przy zakupie w niektórych sklepach jest możliwość zamówienia takiej usługi i dzięki czemu dostajemy klarowny obraz jak będzie wyglądać nasz salon. W przypadku zakupu, paneli podłogowych, cegieł klinkierowych i innych elementów, które mogą ulec zniszczeniu lepiej zakupić ich niewielki zapas dzięki czemu w przypadku zniszczenia po pewnym czasie będziemy mogli naprawić szkodę. 

Czy cegła klinkierowa to duży wydatek?

Jak w przypadku innych form dekoracji wnętrz wszystko zależy od powierzchni jaką chcemy tym materiałem pokryć, oraz wielkości pojedynczej cegły. Przykładowa cena może opiewać na 3-7 zł za sztukę. Jeżeli w naszych planach mamy pokrycie większej powierzchni dobrze jest rozważyć cegły o większej powierzchni dzięki temu nie zleją się one ze sobą. Aby cała kompozycja wyglądała estetycznie najlepiej jest zatrudnić do tego typu usługi fachowców, którzy położą cegłę profesjonalnie.

Inne publikacje  Co możemy naprawić klejem?

 

 


Dodaj komentarz