ocieplenie poddasza pianą PUR

Wybór materiału do ocieplenia poddasza

Ocieplanie budynku to bardzo waży element wpływający zarówno na przyszłe rachunki za ogrzewanie, jak i komfort domowników. Wybór dobrego materiału cieplnego pozwoli nie tylko zaoszczędzić w perspektywie lat dziesiątki tysięcy złotych. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się poliuretanowa pianka otwartokomórkowa. Pianka taka nie tylko pozwala na szybkie nałożenie, ale także posiada doskonałe właściwości izolacyjne.

Jakie są główne zalety pianek otwartokomórkowych?

Ze względu na sposób swojego wypełniania przestrzeni i strukturę zawierającą bardzo dużo powietrza, doskonale izoluje przed ucieczką ciepła z budynku. Izolacja poddasza taka pianką pozwoli na zachowanie ciepła w budynku, nie używając jednocześnie bardzo niebezpiecznych i groźnych dla zdrowia substancji.

Parametry techniczne pianki Crossin Attic Soft:

  • współczynnik przewodzenia λD = 0,037 W/(m·K)
  • nasiąkliwość wodą przy częściowym zanurzeniu λD = 0,037 W/(m·K)
  • zawartość komórek zamkniętych ≤ 20%
  • współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej μ: 3
  • gęstość pozorna rdzenia natryśniętej pianki 7 ± 1,5 kg/m3

Ocieplenie poddasza pianką otwartokomórkową pozwoli nam na skuteczne zabezpieczenie budynku przed ubytkiem ciepła i uchroni nas przed ponoszeniem dodatkowych kosztów.

Sposób montowania pianki otwartokomórkowej Crossin

Pianka Crossin nakładana jest metodą natryskową, dzięki czemu nie stanowi kłopotu jak w przypadku styropianu ze składowaniem lub problemów z jej montowaniem w przypadku waty. Cały proces przebiega bardzo szybko, jest bezpieczny dla domowników i środowiska, a co ważniejsze sama pianka jest dzięki temu bardziej skuteczna. Metoda natryskowa pozwala na uszczelnienie nawet najmniejszych powierzchni, a co za tym idzie brak szczelin, którymi uciekałoby powietrze.

Inne publikacje  Emalia do wielu rzeczy

Inne zalety ocieplenia poddasza pianką otwartokomórkową

Pianka poliuretanowa Crossin Attic Soft (https://crossin.pcc.eu/produkt/crossin-attic-soft/) to rozwiązanie na lata, które nie tylko jest szybkie w montażu, ale również pozwala na bardzo długie użytkowanie. Pianka podczas procesu natryskowego na trwale łączy się z powierzchną, co sprawia że staje się ona odporna na wszelkiego rodzaju odkształcenia i próby zerwania.

Myśląc o izolacji często wyobrażamy sobie trzaskający grudniowy mróz, jednak dobra izolacja pozwoli nam również utrzymać przyjemny chłód latem, co spowoduje że nie będziemy musieli wydawać tyle środków na dodatkowe chłodzenie pomieszczeń w czasie dużych upałów. Pianka w stosunku do swoich konkurentów posiada szereg zalet, do których należy również szybkość montażu, niewielkie ilości materiału podczas samego procesu nakładania oraz brak konieczności składowania dużej ilości materiału ocieplającego.

Często myśląc o ociepleniu pomieszczeń, zwracamy zbyt dużą uwagę na koszty, nie przywiązując uwagi do innych równie ważnych aspektów, takich jak skuteczność danego rozwiązania. Decydując się na korzystniejsze rozwiązanie, nie tylko zapewniamy sobie większą skuteczność ocieplenia, jak i zmniejszamy ilość kłopotów podczas samego procesu nakładania materiału. Sam materiał jest ponadto na tyle wytrzymały, że wystarczy nam na lata użytkowania, nie tworząc szczelin i nie przemakając.


Dodaj komentarz