Świece

Wykorzystaj świeczniki do aranżacji wnętrz

Świeczniki w dawnych latach cieszyły się ogromnym uznaniem i były wykorzystywane do rozświetlenia wielu wnętrz. Dziś sprawiają wrażenie zapomnianych lub niechcianych i czekają na inwencję twórczą. Jeśli szukasz sposobu, jak ożywić wnętrze lub potrzebujesz więcej światła w danym pomieszczeniu użycie świeczników może być dla Twojego pokoju prawdziwym wybawieniem z opresji.

Zainspiruj się – świeczniki i ich kreatywne zastosowanie

Jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się jak ożywić ponure wnętrze i zyskać więcej światła to ciekawą i prostą alternatywą mogą być świeczniki. Jesień i zima to pory roku, w którym bardzo trudno o dobre, naturalne światło. W związku z tym warto kupić kilka praktycznych lampionów i świeczników, które pozwolą Ci na wprowadzenie niepowtarzalnej aury do danego pomieszczenia i sprawią, że będzie to bardzo klimatyczna przestrzeń. Jak je wybrać i na co zwracać uwagę podczas zakupów? Przede wszystkim najbardziej pożądanymi materiałami jest szkło, drewno, ceramika i metal. Wybierając lampy i świeczniki wykonane z tych surowców masz pewność, że będą pasować zarówno do wnętrza nowoczesnego, minimalistycznego jak i do klasycznego. Ze względu na to, że to dość uniwersalne i ciekawe ozdoby możesz pozwolić sobie na zyskanie nowych, kreatywnych dekoracji, które na pewno zrobią wrażenie na Twoich gościach. Od czego zacząć? Przede wszystkim musisz pamiętać, że wybierając pojemne świeczniki możesz do środka wrzucić kilka kasztanów lub liści zebranych podczas jesiennego spaceru. Zimą, taki świecznik możesz przyozdobić brokatem, sztucznym śniegiem, farbami dekoracyjnymi lub srebrnymi gwiazdkami, a nawet pozostałościami po błyszczącym łańcuchu z choinki. Wszystko zależy od Twoich upodobań i pomysłów, ale im kreatywna ozdoba, tym bardziej przytulne i nietypowe wnętrze. Bardzo popularne jest stosowanie świeczników drewnianych, które pasują do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim lub prowansalskim. Szczególnie pobielane świeczniki będą perłą we wnętrzach utrzymanych w tych dwóch stylach.

Inne publikacje  Jakie oświetlenie do ogrodu?

Czy warto używać świeczników?

Świeczniki są bardzo prostą, ale niezwykle efektowną ozdobą i pozwalają na zrealizowanie najbardziej szalonych pomysłów. Bez wątpienia pasują do każdego wnętrza i mają szeroki wachlarz rozmaitych zastosowań. Mogą być ozdobą komody, kominku lub parapetu. Wybierając drewniany lub ceramiczny świecznik możemy go przerobić, aby nadać mu indywidualny charakter i dopasować do własnych wizji. Ceramika i metal to bardzo uniwersalne surowce, dlatego takie świeczniki będziesz mogła zastosować w każdym wnętrzu bez wyrzutów sumienia. Zwróć uwagę, że świeczniki wykonane z metalu najlepiej pasują do nowoczesnych, minimalistycznych i klasycznych wnętrz i łatwo podkreślą jego surowość. Organizując przyjęcie możesz wykorzystać je jako ozdobę na bogato zastawionym stole, co z pewnością zaskoczy Twoich gości i będzie wspaniałym rozwiązaniem dla wieczornych kolacji.

 


Dodaj komentarz