Pistolet-do-kleju-termotopliwego

Zastosowanie kleju na gorąco

Klej na gorąco zastosowanie

Planujesz remont w łazience lub w kuchni? Kładziesz panele podłogowe, a może ulubione krzesełko dziecka się połamało? Na te i wiele innych sytuacji niezbędny jest klej na gorąco. Klej nie tylko sklei lub przyklei, ale także pomoże naprawić pęknięcia, zafuguje i uszczelni.

Kleje na gorąco, czyli kleje termotopliwe to niezbędnik w warsztacie każdego majsterkowicza. Klej ten jest niezwykle wytrzymały i przydatny we wszystkich pracach domowych, ale nie tylko. Kleje stosuje się także w przemyśle, m.in. transportowym, meblarskim czy poligraficznym. Kleje teromtopliwe nakłada się przy pomocy specjalnego pistoletu do kleju. Urządzenie to jest łatwe w obsłudze, dlatego bez problemu mogą z niego korzystać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Aby skleić pożądane elementy pistolet nagrzewa się przy pomocy specjalnej grzałki do temperatury 200°C, następnie dołączamy do niego sztyft z klejem i możemy rozpocząć prace. Klej zmienia się w gorącą ciecz, którą za pomocą pistoletu aplikujemy w odpowiednie miejsca poprzez naciśnięcie spustu. Po dociśnięciu klejonych powierzchni odczekujemy chwilę, aby pod wpływem schłodzenia klej zastygł i gotowe.

Kleje na gorąco

Zastosowanie w domu

Kleje na gorąco mają bardzo dużo zastosowań w każdej dziedzinie. W samym domu, ogrodzie czy przy samochodzie znajdziemy szereg miejsc, gdzie możemy użyć kleju. Bez problemu przykleimy nim płytki w łazience lub kuchni, panele podłogowe, listy czy ościeżnice. Pomocny będzie także przy osadzaniu okien i drzwi. Skleimy niż meble, przymocujemy lustro do ściany, blat do stołu czy wykładzinę do podłogi. Ponadto kleje termotopliwe przydadzą się przy wszystkich uszkodzeniach w kuchni, naprawy zabawek, rowerów, narzędzi czy samochodu. W prosty i szybki sposób przykleimy uchwyty, wieszaki, klamki czy cyfrę mieszkania na drzwiach. Co najważniejsze kleje na gorąco są bardzo trwałe, odporne na działanie warunków pogodowych czy uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu możemy naprawiać meble ogrodowe czy drobne uszkodzenia w małej architekturze ogrodowej.

Inne publikacje  Projektowanie dekoracji ścian

Kleje w przemyśle

Kleje na gorąco jednak przede wszystkim sprawdzają się w przemyśle. Przy pomocy pistoletu klei się kartony, papier, plastik, elementy drewniane czy metalowe po wcześniejszym nagrzaniu metalu. Funkcjonalna dysza pistoletu pozwala dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc. Produkt pozwala również na precyzyjne sklejenie drobnych części bez zabrudzenia rąk, jak w przypadku tradycyjnych klejów. Klej trwale wiąże, a łączone elementy są gotowe do użytku po wyschnięciu spoiwa. Dlatego też kleje na gorąco są bezcenne przy klejeniu mebli, tapicerek, tkanin, książek i zeszytów, zabawek, a także elementów dekoracyjnych. Bez klejów termotopliwych nie obyłaby się także branża budowalna czy motoryzacyjna.


Dodaj komentarz